Klikkelj az ikonokra a részletekért!
- Állíts össze egy csapatot! Életkor: a megadott korcsoporton belül lehet vegyes. A csapat minimum 2, maximum 5 főből állhat.
- A csapat állhat iskolatársakból vagy iskolán kívüli baráti társaságból is, amennyiben mindenki 7-10. osztályos tanuló.
- Egy csapat egy regisztrációs ívet tölthet ki.
- Egy gyerek csak 1 csapatban vehet részt.
- A regisztráció lépései:
- Az online Regisztrációs űrlap megnyitása.
- A MOME Egységes Adatkezelési Tájékoztatójának megismerése, elfogadása.
- A csapatot segítő felnőtt adatainak megadása és a csapat/csapattagok adatainak a megadása.
- Az online regisztrációs lap benyújtása, saját részre való elmentése.
- A szülői nyilatkozat kinyomtatása.
Regisztrációval kapcsolatos online bemutató és kérdezz-felelek és ismerkedés. Izgalmas infókkal és beszámolókkal várunk benneteket a youtube csatornánkon. Kérdezni is lesz lehetőség élőben. Az esemény később is visszanézhető lesz youtube csatornánkról.
A regisztrált csapatok számára szervezett webinárium keretében a MOME tanárai online felkészítőt tartanak: Hogyan érdemes tervezni? Hogyan lehet csapatban együtt gondolkodni és megvalósítani a pályázatra kigondolt terveket?
Az online felkészítő időtartama alatt szívesen fogadjuk a kérdéseket a videó alatti komment szekcióban, és a webinárium ideje alatt igyekszünk is minden kérdést megválaszolni.
A webináriumhoz itt csatlakozhatsz:
https://youtube.com/live/lxCPfrX30RY?feature=share
Kezdés: 2025. március 24. (hétfő) 16:00
A webinárium pontos időpontjáról és részleteiről a regisztrált csapatoknak emailben is küldünk tájékoztatást.
A következő hetekben készítsétek el a pályázati kiírás szerint a pályamunkátokat. Az Ugrás a jövőbe! csapat számtalan segítséget gyűjtött össze számotokra: inspirációs gyűjtéseket és módszertani segédanyagokat, melyek egy részét további hírlevelekben, a honlapon és az Ugrás youtube csatornáján is megosztunk veletek.
A pályamunkának minden esetben tartalmaznia kell:
- az ötletet jól bemutató vizuális produktumot (amely lehet analóg, digitális, vegyes)
- az ötletet szövegszerűen is támogató kerettörténetet
- az ötlet kialakulását magyarázó képi inspirációs anyagot (gyűjtés, pl. Pinterest board)
A beérkező pályamunkákat a megadott értékelési szempontok mentén szakmai zsűri értékeli.
A 10 db szerencsés csapat továbbjut a 2. fordulóba, bekerül a MOME mentorprogramjába.
A 2. fordulóba jutó csapatok megkezdik a munkát a mentorokkal.
Ezen időszak közben lesznek a MOME által szervezett intenzív élő workshopok és programok is. A konzultációk és workshopok között a csapat egyénileg is fejleszti a projektet.
Két turnusban: délelőtt és délután Lelkes Mátyással és Kovács Szandival (akik jelenleg is a PreMOME és MOME Open oktatói)
Két turnusban: Mészáros Zsuzskával (MOME alumni) és Mikó Zsuzsival (www.arkki.hu)
Intenzív workshophét a MOME-n szerdától – szerdáig, minden nap 9-16 óráig lesz lehetőség személyesen vagy online inspiráló előadásokon, konzultáción, műhelymunkán részt venni. A nap végén röviden minden csapat bemutatja, hogy hol tart.
Ennek a hétnek a végén (2 nap) közösen készítjük el a kiállítást A finálé eseményre. Vidékről érkező csapatainknak, személyes részvételi lehetőséget nyújtva.
A pályázat záróeseményén minden csapat bemutatja pályamunkáját a zsűrinek. A programon a csapatok, oktatók és a meghívottak vesznek részt. A zsűri kihirdeti az eredményt.